5 کاربرد مهم سئو | چرا سایتمو سئو کنم؟

اشتراک گذاری


سئو با نام بهینه سازی موتور جستجو شناخته می شود اگر بخواهیم به زبانی ساده و قابل فهم بیان کنیم یعنی اینکه توی سایتتون یه سری کارها به صورت برنامه ریزی شده با توجه به قوانین اصولی انجام میشه تا گوگل سایت شما رو خوب بشناسه و یکسری مزیت ها و کاربرد سئو دارد که به آن پرداخته خواهد شد. 

معرفی کاربرد سئو

در دنیای کسب و کار دیجیتال سئو کلیدی ترین بخش و ضروری ترین بخش هر استراتژی دیجیتال مارکتینگ است که به دلیل مزیت های متعددی که دارد کاربرد های بسیار زیادی دارد که کمک میکند تا کسب و کار ها به مخاطبین هدف خود برسند و به عنوان  مهم ترین کاربرد سئو میتوانیم افزایش رتبه وبسایت در نتایج موتورهای جست و جو که  به قصد افزایش بازدید و اعتبار بیشتر خواهد بود.

سئو یکی از کلیدی ترین مواردی هست  که میتواند تاثیر قابل توجهی در موفقیت و یا شکست یک کسب و کار باشد برخی از کاربرد های سئو عبارت اند از :

ارتقاء رتبه وب سایت 

همانطور که در بالا گفته شده است یکی از مهم ترین کاربرد اصلی سئو ارتقاء رتبه وبسایت شما هست که  با فعالیت و پیگیری رشته ای از امور باعث می شود تا در مواردی که مخاطبین هدف یک کسب و کار در حال جست و جو هستند وبسایت شما دیده شد که چند مزیت بسیار مفید برای  شما دارد. 

که مهمترین مزیت این موضوع است  که باعث افزایش ترافیک ورودی شما می شود اگر بخواهیم ساده تر بگوییم تعداد نفراتی که از سایت شما بازدید میکنند هر روز بیشتر از روز قبل می شود. 

 

ارتقاء رتبه وب سایت 

 

افزایش فروش 

افزایش فروش یکی دیگر از مزیت ها و کاربرد سئو هست که اگر اجازه دهید  با ذکر یک مثال این موضوع برای شما بیان کنیم شما فرض کنید یک مغازه ای افتتاح کردید و به وسیله خدمات ممتاز , مدیریت ارتباط با مشتری ( مشتری مداری ) , قیمت مناسب و تبلیغات تعدادی مشتری جذب کرده اید پس طبیعتا مجموع این فعالیت ها باعث افزایش تعداد ورود مشتری های بیشتر می شود که این به معنی افزایش ترافیک ورودی شما هست پس محصولات شما به دفعات بیشتری مورد بازدید قرار میگیرد پس با شیبی ملایم و تصاعدی میزان فروش شما افزایش پیدا خواهد کرد. 

 

صرفه جویی هزینه ها 

اگر بخواهیم راجب پنج مزیت کلیدی کاربرد سئو صحبت کنیم صرفه جویی هزینه ها قطعا می تواند جزء این موارد باشد که همیشه یکی از دغدغه های اصلی مدیران و صاحبان کسب و کار ها می باشد خدمات سئو پایدارترین و کم هزینه ترین شیوه تبلیغاتی هست که قطعا می تواند کمک کننده و توسعه دهنده ای فوق العاده برای کسب و کار های کوچک باشد که میتواند کسب و کار شما با حداقلی ترین هزینه به مخاطبین بازار هدف براحتی معرفی کند. 

 

صرفه جویی هزینه ها یکی از کاربرد سئو

 

افزایش اعتبار دامنه 

وقتی صحبت از کاربرد سئو میشود قطعا نمی توانیم از افزایش اعتبار دامنه چشم پوشی کنیم وقتی شما در ارتباط با حوزه ای  به جست و جو میپردازید در تمامی کلمات متصل به این حوزه یک وب سایتی به عنوان رتبه های برتر همیشه در دسترس مخاطبین مورد هدف قرار دارد توسط مخاطبین بیشتر مورد اعتماد قرار میگیرد و برای خرید اینترنتی مخاطبین به این وبسایت ها بیشتر اعتماد میکنند تا وبسایت هایی که در صفحات پایین تر هستند این امر باعث ایجاد و حفظ شهرت مثبت برای یک کسب و کار باشد. 

 

کمک به برند سازی 

تمامی مواردی که به عنوان مزیت و کاربرد سئو نامبرده شد باید در مرحله آخر باعث ایجاد شهرت مثبت در کسب و کار , توسعه و تیم سازی کسب و کار , ایجاد ثبات درآمدی  و ایجاد مزیت رقابتی نسبت به رقبا گردد که این عوامل باعث ساخت برندی قوی , مستحکم و پایدار می شوند .

 

تبلیغات ماندگار با سئو 

علی رغم تبلیغات  پولی که اغلب تا زمانی کارایی دارند که بودجه مالی شما بتواند هزینه ها را پشتیبانی کند با توجه به صحبت هایی که راجب  کاربرد سئو انجام دادیم متوجه شده باشید که ترافیک ارگانیکی که از طریق سئو برای وبسایت شما به ارمغان می اید باعث می شود تا رتبه وبسایت شما در ماه ها و حتی سالیان سال بهبود ببخشند و باعث افزایش درآمد شما و توسعه کسب و کار شما شود. 

 

برای سئو کردن سایتم چیکار کنم ؟

سئو فرایند ساده ای نیست و نیازمند دانش زیاد , علم تجربی , صبر و حوصله است الگوریتم های رتبه بندی گوگل و بقیه موتور های جست و جو مدام در حال تغییر و هوشمند شدن هستند و بخاطر همین غیر قابل پیش بینی می باشد. 

مراحل سئو سایت چیست ؟

با توجه به صحبت هایی که راجب کاربرد سئو کردیم نباید از فرایند و مراحل سئو سایت غافل شویم انجام سئو برای یک وب سایت دارای 7 مرحله خواهد بود که به صورت خلاصه مروری بر روی این فرایند خواهیم داشت زیرا هر کدام از این مراحل دارای شرایط خاص خود هستند که به شرح زیر می باشد: 

  1. تدوین استراتژی سئو 
  2. سئو تکنیکال 
  3. سئو داخلی 
  4. سئو خارجی 
  5. سئو منطقه ای , جغرافیایی 
  6. سئو محتوایی 
  7. رپرتاز آگهی 

 

روش های انجام سئو چیست ؟

با توجه به کاربرد سئو و میزان اهمیت سئو  که بارها در طول مطلب به آن اشاره شد روش های انجام سئو نیز به طریق های مختلف انجام خواهد شد که اگر بخواهیم این روش ها را نام ببریم باید به سه دسته تقسیم کنیم. 

  • سئو کلاه سفید 
  • سئو کلاه سیاه 
  • سئو کلاه خاکستری 

 

و در اخر باید گفت …

مزیت ها و کاربرد سئو انقدر گسترده میباشد که شاید در یک مقاله نتوان گنجاند اما آن چیز که کاملا مشخص هست سئو مهمترین و کلیدی ترین ابزاری هست که هر کسب و کار آنلاینی به آن دیر یا زود نیاز پیدا خواهد کرد. 

راحت ترین , کم هزینه ترین و پایدارترین شیوه تبلیغاتی است که شما را به صورت صد در صد تضمینی به مخاطبین هدف خود معرفی میکند سئو می باشد. 

شما با سئو میتوانید در مدت زمانی مناسب با نازلترین قیمت به پایدارترین حالت کسب و کار خودتان را توسعه دهید. 

 

بنابراین اگر سایتی دارید و میخواهید رو یکسری کلمات رتبه بگیرید و بیاید صفحات اول گوگل و در بهترین حالت بیارید لینک های اول گوگل و برای خودتان افزایش فروش چند برابری تجربه کنید باید با یک متخصص سئو همکاری و یا مشورت کنید. 

حالا اگه هنوز شک داری به انجام سئو از مشاوره رایگان کارشناسان  کارینو بیزینس استفاده کن. 

همین الان تماس بگیر 

09100922229

مجله نامه های مرتبط